Kızılcahamam Belediyesi
Şehit Anıt Ağacımızda Anlamlı Buluşma
Geri
Kızılcahamam Belediyesi
17.03.2023

Şehit Anıt Ağacımızda Anlamlı Buluşma
Kızılcahamam’da 81 İlden Gelen Vatan Toprağı Şehit Anıt Ağacı İle Buluştu
Kızılcahamam Belediyemiz tarafından düzenlenen program ile ilçemizde bulunan ve 2009 yılından bu yana şehitlerimizin anısının yaşatıldığı Şehit Anıt Ağacında, 81 İlden 81 Avuç Toprak Türkiye Haritası üzerinde buluşturuldu.
Düzenlenen programa Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, siyasi parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, şehit aileleri, STK Temsilcileri, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Şehitlerimizin ruhuna Kur’an Tilaveti okundu. Belediye Başkanı Süleyman Acar ve Kızılcahamam Kaymakamı Can Aksoy’un protokol konuşmalarının ardından ilçe protokolü ve şehit aileleri ile birlikte 2022 ve 2023 yılında kaybettiğimiz şehitlerimizin künyeleri Şehit Anıt Ağacı’na çakıldı. Ardından 81 ilden gelen vatan toprakları Şehit Ağacı ile buluştu. Program şehitlerimiz için edilen dua ile son buldu.
81 İlimizden 81 Avuç Toprak Şehit Anıt Ağacımızla Buluştu
Kızılcahamam Belediyemiz tarafından düzenlenen proje ile Şehit Anıt Ağacı önünde yapılan Türkiye Haritası için 81 ile resmi yazı ile 2022 Aralık ayında tüm illerimizden vatan toprağı talep edildi. Birçok ilimizden toprak gönderildi. Gelmeyen illerin toprakları ise belediyemiz imkanları ile temin edilerek yapımı tamamlanan Türkiye Haritası ile buluşturuldu. 
Şehit Anıt Ağacımız Yıllardır Ziyaretçileri Ağırlıyor
Kızılcahamam’ımızda bulunan Şehit Anıt Ağacı, 2009 yılında Kızılcahamam’da görev yapan Dr. Derviş Özer’in fikirleri ve katkıları ile Kızılcahamam Belediyesi tarafından sedir ağacı üzerinde 1980 yılından bu yana vatanımız için canını veren aziz şehitlerimizi künyeleri ile birlikte ilçede bulunan Şehit Fatih Duru Parkı’nda yerini aldı. Şehitlerimizin anılarını yaşatan ve yıllardır ziyaretçi akınına uğrayan Şehit Anıt Ağacında 10 Bine yakın şehidimizin künyesi bulunuyor. İlçenin yoğun ilgi gören ziyaret yerlerinden biri olan Şehit Anıt Ağacında bundan böyle Türkiye Haritamız üzerinde her karışı kahramanlıklarla dolu 81 ilimizin toprağı da yer alacak.